Jak zrobić makijaż glowy do góry: Triki i techniki, które dodadzą objętości i podniosą spojrzenie

Jak zrobić makijaż glowy do góry: Triki i techniki, które dodadzą objętości i podniosą spojrzenie

W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, jak zrobić makijaż głowy w taki sposób, aby dodawał on objętości i podnosił spojrzenie. Podzielimy się z Tobą różnymi trikami i technikami, które sprawią, że Twoja fryzura będzie wyglądać pełniej i bardziej podniesiona. Gotowa na metamorfozę? Zaczynajmy!

  1. Przygotowanie podłoża

Przed rozpoczęciem makijażu głowy, ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Dokładnie umyj włosy i osusz je ręcznikiem. Warto również użyć specjalnego szamponu i odżywki, które dodadzą objętości i podniosą od nasady. Przygotowanie podłoża pod makijaż jest kluczowe, ponieważ to od niego zależy trwałość efektu.

  1. Wybierz odpowiednie produkty

Aby zrobić makijaż głowy do góry, warto zainwestować w kilka specjalistycznych produktów. Pianki do włosów, suchy szampon i spraye nadające objętość i podnoszące od nasady będą Twoimi sprzymierzeńcami. Zwróć uwagę na skład produktów i wybieraj te, które są bezpieczne dla Twoich włosów.

  1. Suszenie włosów

Następnym krokiem jest odpowiednie suszenie włosów. Najlepiej wykonaj to techniką podsuszania głowy w dół, aby włosy uniosły się u nasady. Następnie możesz użyć okrągłej szczotki do podkręcenia włosów, wprowadzając je w ruchu do góry dla lepszego efektu. Pamiętaj o używaniu różnych etapów suszenia, od zimnego do gorącego powietrza, aby włosy były podniesione, lekkie i pełne objętości.

  1. Technika upinania

Kiedy Twoje włosy są już odpowiednio podsuszone i uformowane, czas na technikę upinania, która dodaje objętości. Wybierz kilka drobnych pasemek włosów, od nasady i delikatnie podwini je na wałeczki. Następnie zabezpiecz włosy wsuwkami, pozostawiając je na kilka minut. Po upływie czasu, zdjąć wsuwki i delikatnie rozczesać włosy. Efekt? Podniesiona i pełna objętości fryzura!

  1. Odpowiednie formowanie

Aby uzyskać efekt podniesienia i objętości, warto zwrócić uwagę na odpowiednie formowanie włosów. Możesz zastosować odrobinę pianki do włosów, aby nadać im struktury i wydobyć efekt trójwymiarowości. Upewnij się, że równomiernie rozprowadzasz produkt na całej długości włosów i koncentrujesz się na ich nasadzie.

  1. Upięcie nogawką klasycznego stylu

Kolejnym trikiem, który doda objętości i podniesie spojrzenie, jest upięcie włosów w tzw. nogawkę klasycznego stylu. Możesz to zrobić, zbierając włosy w kucyk na górze głowy i zabezpieczając je gumką. Następnie delikatnie rozczesz włosy w kucyku, aby uzyskać efekt puszystości i objętości.

  1. Finishing touches

Na sam koniec, aby uczesać fryzurę do góry, warto użyć odpowiednich produktów do wykończenia. Spraye utrwalające i nabłyszczające dodadzą blasku i trwałości Twojej fryzurze. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, więc delikatnie spryskaj włosy dając im lekki efekt podniesienia.

Podsumowanie

Postawienie włosów do góry nie musi być trudne! Dzięki kilku trikom i technikom, możesz dodatkowo podnieść swoją fryzurę i dodać objętości. Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu podłoża, wyborze odpowiednich produktów, suszeniu włosów i technikach formowania. Zastosowanie upinania i stylizacji w odpowiedni sposób, pozwoli Ci uzyskać efekt głowy do góry, który przykuje spojrzenia. Nie zapomnij jeszcze o wykończeniu odpowiednimi produktami, które utrwalą i nabłyszczą Twoją fryzurę. Gotowa na metamorfozę? Czas zacząć eksperymentować z makijażem glowy do góry!